KazaloKazalo  Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov  Registriraj seRegistriraj se  PrijavaPrijava  

Together we are stronger.

The Hunger Games (Igre lakote)
♥ pink monkeys

♥ pink monkeys

Število prispevkov : 292
Online od : 06/06/2013

Poglej uporabnikov profil

Čet Jun 06, 2013 6:29 pm

Arena smrti je prvi del trilogije Igre lakote (v izvirniku The Hunger Games) ameriške pisateljice Suzanne Collins, ki po številu oboževalcev že obeta, da se bo razrasla v popkulturni fenomen vrste Harry Potter ali Somrak. Marca 2012 v kino že prispe tudi filmska priredba prvega dela. Okolji čarovniške fantazije oziroma vampirske romance tokrat zamenja distopična prihodnost. Na postapokaliptičnem ozemlju nekdanjih ZDA nastane nova država Panem, ki jo sestavlja avtoritativni Kapitol in dvanajst podrejenih okrožij. Kot opomin na pretekle upore mora vsako okrožje enkrat letno izžrebati enega fanta in eno dekle med dvanajstim in osemnajstim letom starosti, da se udeležita iger lakote. To je televizijska oddaja, v kateri se udeleženci v areni na prostem spopadajo na življenje in smrt, dokler ne ostane samo še eden. Glavna junakinje zgodbe, šestnajstletna Katniss Everdeen, prostovoljno zasede mesto izžrebane mlajše sestre … Prvoosebno dinamično pisana pripoved slikovito kaže kruti svet prihodnosti, ki pa v marsičem zrcali našo sedanjost. Poleg adrenalinskega boja za preživetje v divjini arene pa je poskrbljeno tudi za čustveno napetost, saj eden izmed soigralcev Katniss pred bojem izpove ljubezen … Napeta in srhljiva pripoved, ki presega starostno umeščanje.

Na Igrah lakote je kljub drugačnim pričakovanjem zmagala šestnajstletna Katniss Everdeen. Skupaj z njo je prvič v zgodovini iger zmagal še en tribut, Peeta Melark.
    Katniss in Peeta morata sedaj sodelovati na turneji zmagovalcev in obiskati vsa okrožja. Na tem potovanje ugotovita, da so se ljudje pripravljeni upreti okrutni oblasti.
    Vendar pa oblast ne popusti. Da bi pokazala svojo moč, organizira igre četrtstoletja zatrtja, ko se morajo med seboj za preživetje boriti zmagovalci prejšnjih iger...
    Pisateljica Suzanne Collins popisuje dogajanje v neki oddaljeni prihodnosti, ki pa neverjetno spominja na sedanjost...

Knjiga, ki je drugi del trilogije Igre lakote, je dobila celo vrsto nagrad, med njimi:
    - New York Times Bestseller
    - Wall Street Journal Bestseller
    - Time Magazine's Top 10 Fiction Books of 2009
    - Publishers Weekly's Best Book Of The Year: Children's Fiction
    - ALA American Library Association: Top Ten Best Books For Young Adults Selection
    - Liebesroman-Award (LoverLetter)

Katniss Everdeen, dekle, ki se igra z ognjem, preživi Četrtstoletje zatrtja, vendar je Kapitol njen dom v dvanajstem okrožju iz maščevalnosti uničil. Sedaj z mamo in sestro živi v trinajstem okrožju – legendarnem podzemnem okrožju, ki kljub lažni propagandi živi, še več – namerava se boriti proti kapitolski diktatorski oblasti. Katniss se, kljub začetnim dvomom in izmučenosti zaradi psihičnega in fizičnega trpljenja v areni, strinja, da bo postala Oponašoja – simbol upora proti kapitolskim zatiralcem. Naloga pa ni lahka, saj se mora dekle spoprijeti ne le z vojaki osovraženega predsednika Snowa, ampak tudi z lastnimi moralnimi dilemami. Ali v času vojne obstajajo tudi čustva ljubezni in sočutja? Kje je meja med lastnim dobrim in žrtvovanjem za druge? Ali vojna res lahko opraviči tudi najbolj krute postopke proti ljudem? Pisateljica Suzanne Collins popisuje dogajanje v neki oddaljeni prihodnosti, ki pa neverjetno spominja na sedanjost…

Knjiga, ki je tretji del trilogije Igre lakote, je dobila celo vrsto nagrad, med njimi:
    Publishers Weekly Bestselling series
    New York Times Notable Children’s Book of 2010
    Publishers Weekly’s Best Books of 2010: Children’s Fiction
    A Kirkus Best Book of 2010
    A New York Times Book Review Editor’s Choice
    2011 Children’s Choice Book Award
    2010 Nebula Award

© Bukla
Nazaj na vrh Go down
♥ hakuna matata

Število prispevkov : 187
Online od : 04/06/2013
Kraj : hell
Obsession : gossip girl, vampire academy, the hunger games, books...

Poglej uporabnikov profil http://pikachulove.tumblr.com/

Čet Jun 06, 2013 8:11 pm

vse tri dele imam doma Very Happy
super knjige, prav tako film. naj. lik pa mi je peeta
Nazaj na vrh Go down
♥ pink monkeys

♥ pink monkeys

Čet Jun 06, 2013 8:34 pm

enako. sicer pa je men naj. lik katniss Smile
Nazaj na vrh Go down
♥ hakuna matata

Število prispevkov : 108

Čet Jun 06, 2013 11:12 pm

prebrala, ful dobre knjige in vse to.
tudi meni je naj katniss, shippam pa jo z galeom!! ne razumem kako je lahko polovica sveta za katniss & peeto, meni je njun odnos kr nekaj, pa brez zamere.
Nazaj na vrh Go down
♥ awsome niggas

Število prispevkov : 192
Starost : 18
Kraj : somewhere...☮
Obsession : chachi<3

Čet Jun 06, 2013 11:16 pm

prebrala vse 3 dele ker mi je biu prvi del več kot svetovn in sem obvezno potem še čimprej morala ostala 2 prebrat... in moja reakcija: res svetovne, najboljše knjige... <333 liki so zakon, platnice tut lepe... knjige zame bi lahko rekla Smile
drugače sm za katniss & peeta *____*
pa tak super duper popouno mi je blo na koncu tisto:
peeta: ljubiš me. prav, ali narobe?
katniss: prav.
i think da je blo tak. ker sem si to želela zapomnt, ker sem se jokala zravn hah... pač ful lepo mi je blo :3

♥ pink monkeys

Čet Jun 06, 2013 11:19 pm

jaa in epilog je bil lep ♥
jest sem vse prebrala pred enmu letm (no zadnjo sem med poletjem)
Nazaj na vrh Go down
♥ hakuna matata

Število prispevkov : 380
Starost : 18

Čet Jun 06, 2013 11:25 pm

sem prebrala prvi del. a je drugi že preveden?
Nazaj na vrh Go down
♥ pink monkeys

♥ pink monkeys

Čet Jun 06, 2013 11:26 pm

vsi so že Smile
Nazaj na vrh Go down
♥ pink monkeys

♥ pink monkeys

Število prispevkov : 195
Starost : 17
Obsession : Harry Potter ftw! :Đ

Poglej uporabnikov profil http://maltesenelly.weebly.com/

Sre Jun 12, 2013 8:28 pm

sem prebrala celotno trilogijo & so mi ble vse knjige tok awesome Very Happy
Nazaj na vrh Go down
♥ founder

Število prispevkov : 284
Online od : 16/01/2013
Kraj : nekje pač
Obsession : računalnik & internet, serije, forumi pa še bi se kej našlo

Poglej uporabnikov profil http://sweet-magic.lifeme.net

Čet Jun 13, 2013 7:20 pm

Še zdaj se nism spravla k gledanju tega filma, nekak me ne vleče k geldanju, čeprav sem rekla da si ga bom vseen pogledala. Embarassed Bo zdaj med počitnicami več časa pa ga bom verjetn lahk pogledala.

Število prispevkov : 197

Čet Jun 13, 2013 7:35 pm

usi praujo kok je dobra knjiga pa film. jz se nism gledala tud ne vem ce bi zame blo. prevec fantazijsko i guess xd

“No matter how good things are, there will always be solitary nights you spend in your bedroom or car or in a party full of your closest friends when it feels like the walls are caving in.”
Nazaj na vrh Go down
♥ pink monkeys

♥ pink monkeys

Število prispevkov : 195
Starost : 17
Obsession : Harry Potter ftw! :Đ

Poglej uporabnikov profil http://maltesenelly.weebly.com/

Čet Jun 13, 2013 7:38 pm

uf, priporočam ogled filma haha Smile
Nazaj na vrh Go down

Število prispevkov : 42
Online od : 22/06/2013
Kraj : enchanted forest
Obsession : once upon a time, demi lovato, marina and the diamonds

Sob Jun 22, 2013 9:00 am

mam vse 3 dele in sm prvega prebrala zdj drugo berem c: ful mi je všeč
Nazaj na vrh Go down

Število prispevkov : 7
Online od : 11/06/2013

Ned Jun 30, 2013 3:43 pm

Film mi je bil všeč. Knjige imam pa že dolgo namen prebrat pa jih še nisem dobila. Tako, da upam, da mi zdaj med počitnicami uspe Very Happy
Nazaj na vrh Go down
♥ hakuna matata

Število prispevkov : 60
Online od : 05/06/2013
Starost : 22
Kraj : Broadway, NYC
Obsession : Johnny Depp, Sierra Boggess, theater

Pon Jul 01, 2013 2:04 am

vse dele sem prebrala v ang in so kul. je pa itak najboljši prvi del. 3. del mi je bil nekako manj všeč, pa dobro. Very Happy film me pa sploh ni pritegnil. je razočaranje.

Sponsored content

Nazaj na vrh Go down

The Hunger Games (Igre lakote)

Stran 1 od 1